מאמרים
אושר  

אחרי מסע של כ 10 שנים בעולמות של התפתחות אישית, רוחניות, וניו-אייג' הגעתי למסקנה שכיום, כאדם פשוט, המטרה שהכי קל לי להתחבר אליה היא לחיות חיים מאושרים. אין לי מושג מה זאת הארה, ולמה בכלל צריך להיות מואר, אין לי מושג מה זאת רוחניות – מסתבר שעבור חלק מהאנשים אני אדם רוחני, ועבור אחרים אני לא, וחיים בעולם הבא הרבה פחות מעניינים אותי מהחיים בעולם הזה. אז בשלב הזה של חיי, אני נצמד למטרה של לחיות חיים מאושרים, כאן, בעולם הזה, בגוף הזה, בזמן הזה.
 
אושר הוא מונח חמקמק, ובוודאי ניתן לראותו באינסוף צורות. תוך כדי המסע בניתי לעצמי מודל שנותן לי נקודת מבט נוחה להתבוננות "ארצית" על האושר:
אושר עבורי הוא שילוב של: אהבה love, הגשמה fulfillment, הנאה joy.
 
אהבה היא ההויה – היכולת לחיות מתוך אהבה בכל מקום ומצב.
הגשמה היא העשיה – היכולת לתת שירות לאחרים מתוך עצמי (מתוך המתנות שלי).
הנאה היא הדרך – היכולת להנות מהעשיה ומההויה שלי.
 
בחוויות שלי ראיתי שכשאני מרגיש אהבה, אני עוסק בפעילות שמתחברת להגשמה שלי, אני נהנה מההויה שלי והעשיה שלי – אז אני מרגיש את מה שאני קורא לו "אושר".
נכון שזה לא מצב קבוע, האושר משנה עוצמות כל הזמן לפעמים תוך דקות, לפעמים שעות ולפעמים ימים. החדשות הטובות עבורי הן שאני כן יכול לשלוט באושר שלי. אני יכול להביא את עצמי להויה של אהבה, אני יכול לעסוק בהגשמה שלי, ואני יכול להנות מכל זה.
זה לא תמיד קל, במצבים רבים אני נאלץ להתמודד עם ההרגלים שלי, התפיסות שלי והפחדים שלי, וההתמודדות הזאת במקרים רבים לא קלה, ואז באה לעזרתי האמונה (ולא, אני לא מתכוון לדת כלשהי)
 
 

להמשך המאמר...