מאמרים
הגשמה  


"משמעות אינה משהו שעלינו למצוא, אלא משהו שעלינו ליצור". אני לא זוכר מי אמר את זה, מצאתי את המשפט הזה באינטרנט, והוא התאים לי מאוד. במקום לחפש את הייעוד שלי, את ההגשמה שלי, אולי אני פשוט צריך ליצור אותה.
 
הגשמה היא מימוש ההויה שלי דרך עשיה.
הגשמה היא ניצול המתנות שלי, היכולות הייחודיות שלי, למתן שירות תורם עבור אחרים. במידה ואני עושה משהו שרק תורם לעצמי, יש סיכוי טוב (כמעט ודאי) שאחרי זמן מה אני ארגיש שהעשייה שלי לא משמעותית.
קבלת המשוב מהסביבה על העשייה שלי חשובה וקריטית לאנרגיה שלי להמשיך ולעשות. במידה ואני עושה שירות לאחרים, אבל האחרים לא מוצאים כל תועלת בשירות, או שבמקום שאני נמצא אין קהל שמעוניין בשירות שלי, אני אגיע לאותו המצב – מצב שבו אין תחושה של משמעות לעשייה שלי. ובמקרה כזה, עלי לנסות לנצל את המתנות שלי בצורה אחרת, באופן שנחוץ לסביבה בה אני נמצא.
כן, יש כאן לא מעט "ניסוי וטעייה", וכך אני לומד, ומכוון את עצמי גם בהתאם לצרכי הקהל סביבי, וגם בהתאם להנאה שלי מהעשייה עצמה.
*
 
בשנת 2005 הפקתי סדנה של 3 ימים שנקראה "אינטימיות". התגובות על הסדנה מהקהל היו מצוינות, וזאת היתה עבורי התנסות חדשה ומדהימה. אבל בתוכי רציתי שאנשים ירגישו "וואו", באתי עם ציפיה שהסדנה תיצור אפקט כלכך חזק שאנשים ישארו פעורי פה. במבט עמוק יותר, בעצם רציתי שיעריצו אותי, רציתי סוג מסוים של תהילה.
האבסורד הוא שאכן היו מספר אנשים שנדהמו מהתוצאות של הסדנה עבורם, והיה אחוז גבוה של אנשים שרצו גם להמשיך ולסייע בפעילויות נוספות שאעשה, אבל עבורי זאת היתה אכזבה. עברו חודשים עד שהעזתי להפיק סדנה נוספת.
 
היום ברור לי שהגשמה היא שירות פשוט – שירות שתורם לאחרים ומסב לי הנאה מעצם מתן השירות. הפסקתי לחפש את ה"וואו" ואת ההערצה, כל מה שאני שואף הוא לתת שירות שאכן יתרום לאחרים. שירות שאני מרגיש שאני נותן בו את הייחודיות שלי, ושאני אזכה לראות שאחרים נהנים ממנו.
 

 
להמשך המאמר...